Czy istnieją zioła na pasożyty i grzyby?

 

Po co nam zioła na pasożyty i grzyby?

Rzadko kiedy o tym myślimy, ale infekcje grzybicze i pasożytnicze to coś, na co jesteśmy stale narażeni w codziennym życiu. Nie ma na nie wpływu wysoka higiena, czy wręcz sterylność podczas niektórych zachowań. W przypadku pasożytów możemy zarazić się nimi czasami mając z nimi kontakt zupełnie nieświadomie. Duży odsetek zarażeń pasożytami dotyczy właścicieli czworonogów. Nawet jeśli pilnujemy psa na spacerze jest on w stanie nie tylko mieć kontakt, ale i bezproblemowo zarazić się niechcianymi gośćmi, które następnie zagrożą także nam. Grzybice, głównie te skórne to znany problem w takich miejscach, jak sauny, baseny czy siłownie. Przestrzeganie reżimu, takiego jak noszenie odpowiedniego obuwia w takich miejscach niekoniecznie zawsze zdaje egzamin. Wiele zakażeń grzybiczych czy pasożytniczych daje objawy osłabienia organizmu lub popularnych chorób, stąd często człowiek roznoszący zagrożenie niekoniecznie zdaje sobie z tego sprawę i nie przestrzega pewnych przyjętych jako bezpieczne zachowań. Dlatego też zioła na pasożyty i grzyby, ich potrzeba stosowania i częstotliwość wbrew pozorom nie jest niska. Ponadto środki na bazie wyciągów roślinnych niejednokrotnie dadzą nam więcej niż silne, chemiczne produkty dostępne w aptekach.

Stosowanie ziół na pasożyty i grzyby, i ich efektywność.

Stosując różnego rodzaju kuracje przeciwgrzybicze lub w celu pozbycia się pasożytów z naszego organizmu niekoniecznie musimy sięgać po chemiczne środki o silnym działaniu. Jeżeli lek na pasożyty jest w stanie zlikwidować nawet najbardziej uciążliwe gatunki pomyślmy, jak bardzo musi on być mocny i toksyczny. Zioła na pasożyty i grzyby także wykazują się siłą działania, jednak w tym przypadku nie wprowadzamy do organizmu silnej chemii, tylko wyciągi i ekstrakty z roślin, walczące z pasożytami w sposób naturalny. Nie umniejsza to ich efektywności, ale jednocześnie dużo bardziej możemy mieć pewność, że nie zaszkodzą nam i naszym bliskim. Tym bardziej że niektóre z nich mają także inne zalety i wspomagają organizm. Przykładem może być taka szałwia, której pasożyty wewnętrzne nie tolerują, natomiast samo zioło jest dla nas wsparciem w przypadku stanów zapalnych, niestrawności czy bólu gardła.

Czy zioła na pasożyty i grzyby można dostać w aptece?

Preparaty na bazie ziół przeznaczone do leczenia grzybicy czy pozbycia się pasożytów to bardzo częsty asortyment nie tylko sklepów specjalizujących się w ziołolecznictwie, ale także aptek. Pamiętajmy tylko o tym, że w pełni bezpieczne są zioła odpowiednio dobrane do schorzeń i nie powodujące u nas alergii.