Plusy i minusy płyty z rdzeniem styropianowym

Płyty z rdzeniem styropianowym mają większą nośność niż te, które nie mają rdzenia. Płyta kartonowo-gipsowa może jednak przydać się w niektórych przypadkach: jeśli ściana jest bardzo nierówna lub ma pęknięcia.

 

Jakie są wady i zalety płyt z rdzeniem styropianowym

Płyty gipsowo-kartonowe mają wiele zalet, które przeważają nad wadami. Plusy to: Łatwość montażu i konstrukcji. Lepsza wygoda niż płyty styropianowe. Niski koszt. Brak konieczności stosowania środków ochronnych. Brak konieczności stosowania środków ochronnych. Nie wymaga ponownego wykończenia. Jednak płyty gipsowo-kartonowe mają pewne wady: Nie można ich stosować w miejscach wilgotnych; Nie mogą być stosowane w miejscach podatnych na ogień; Nie można ich stosować w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze. Płyty gipsowo-kartonowe nie nadają się do pomieszczeń, w których będą przebywały dzieci. Płyty gipsowo-kartonowe nie są idealnym rozwiązaniem. Używane w określonych warunkach, mogą się jednak okazać bardzo praktyczne.

 

Jakie są zalety i wady płyt z rdzeniem styropianowym

Płyty z rdzeniem styropianowym mają więcej zalet niż płyty gipsowo-kartonowe. Plusy to: Łatwy w montażu i konstrukcji. Lepsza wygoda niż płyty gipsowo-kartonowe. Niski koszt. Brak konieczności stosowania środków ochronnych. Brak konieczności stosowania środków ochronnych. Nie wymaga ponownego wykończenia. Jednak płyty gipsowo-kartonowe mają pewne wady: Nie można ich stosować w miejscach wilgotnych. Nie można ich stosować w miejscach podatnych na ogień. Nie można ich stosować w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze. Płyty z rdzeniem styropianowym nie nadają się do pomieszczeń, w których będą przebywały dzieci. Płyty gipsowo-kartonowe nie są idealnym rozwiązaniem, ale używane w odpowiednich warunkach mogą się okazać bardzo praktyczne. Podsumowując, płyty gipsowo-kartonowe mają więcej zalet niż wad.

 

Wady płyt z rdzeniem styropianowym

Płyty z rdzeniem styropianowym mają jednak pewne wady. Używane w określonych warunkach, mogą jednak okazać się bardzo praktyczne. Różnorodna faktura nie jest obojętna przy łączeniu ze sobą płyt, płyty styropianowe nie są wodoodporne, a w przypadku występowania wody w zetknięciu z płytami styropianowymi może dojść do ich pęknięć i zniszczenia płyty, płyty styropianowe mogą się rozpadnięć pod wpływem działania promieni słonecznych, płyty styropianowe nie posiadają właściwości dźwiękochłonnych. Płyty z rdzeniem styropianowym możemy podzielić także ze względu na ich przeznaczenie, a także w zależności od sposobu wykończenia.