Czym są beta glukany

Beta glukany są włóknami, które służą jako środek żywieniowy. Znajdują się w grzybach, owocach i warzywach. Beta glukany mają właściwości ściągające skórę i sprawiają, że jest gładsza. Włókna te są stosowane jako środek żywieniowy, ponieważ stymulują wzrost włosów i paznokci oraz poprawiają jelita. Beta glukany są stosowane również w leczeniu raka i chorób serca.

Jak działają beta glukany

Beta glukany zawarte w kremach i balsamach łagodzą podrażnienia, ściągają skórę i chronią przed słońcem. Włókna te służą również do leczenia raka. Beta glukany stymulują wzrost włosów i paznokci oraz poprawiają jelita. Beta glukany są stosowane w leczeniu raka. Włókna te służą także do łagodzenia podrażnień, ściągania skóry i chronią przed słońcem. Beta glukany są stosowane również w leczeniu chorób serca. Beta glukany można stosować w postaci kremów, balsamów i maści. Można je również przyjmować doustnie w postaci tabletek i kapsułek. Więcej szczegółów uzyskać można pod adresem: https://www.santulan.eu/blog/beta-glukany

Przeciwskazania do stosowania

Beta glukany nie powinny być stosowane przez osoby, które mają alergie na grzyby. Nie należy ich również stosować przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Osoby z cukrzycą lub nadciśnieniem krwi powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem beta glukanów. Beta glukany nie powinny być stosowane przez osoby, które mają niedobór witaminy D lub kalcyferolu. Osoby z osteoporozą, kamieniami nerkowymi lub chorobami nerek powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem beta glukanów. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe, immunosupresyjne lub antybiotyki powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem beta glukanów. Osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty układowy lub reumatoidalne zapalenie stawów, powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem beta glukanów.

Gdzie kupować suplementy diety

Suplementy diety można kupić w aptece pod normalnymi warunkami, a także w wielu sklepach internetowych. Warto jednak pamiętać, że w wielu przypadkach suplementy diety mają szeroki zakres działania i mogą być stosowane tylko w określonych przypadkach. Z tego powodu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zakupem suplementu diety. W przypadku większości suplementów diety można powiedzieć, że są one bezpieczne dla zdrowia. Należy jednak pamiętać, że niektóre suplementy diety mogą mieć skutki uboczne i działać niekorzystnie na zdrowie. Z tego powodu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zakupem suplementu diety.