Jazda w terenie Volvo 4×4

Volvo od dawna znane są ze swojego bezpieczeństwa, ale szwedzki producent zyskuje teraz reputację budowania jednych z najbardziej zdolnych pojazdów terenowych na rynku. Najnowszym przykładem jest zupełnie nowy Volvo XC90, który zawiera zaawansowany system napędu na wszystkie koła, który może wysyłać zasilanie na wszystkie cztery koła jednocześnie.

Napęd samochodów 4×4 Volvo

Volvo 4×4 – XC90 jest zasilany 2,0-litrowym turbodoładowanym i doładowanym czterocylindrowym silnikiem, który wytwarza 316 koni mechanicznych i moment obrotowy 295 funtów / stopę. Jest łączny z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła.

System napędu na wszystkie koła zawiera szereg różnych trybów, które można wybrać w zależności od warunków jazdy. Na przykład istnieje tryb „piasku”, który dostosowuje system kontroli przepustnicy i trakcji, aby pomóc XC90 w łatwiejszym przemieszczaniu się przez głęboki piasek. Istnieje również tryb „błota”, który robi to samo w przypadku błotnistych warunków.

Funkcje przyjazne w terenie samochodów Volvo 4×4

Oprócz systemu napędu na wszystkie koła XC90 ma również wiele innych funkcji przyjaznych w terenie, takich jak Hill Descent Control, Hill Start Assist i regulowane zawieszenie powietrza.

Wszystkie te funkcje łączą się, aby XC90 był jednym z najbardziej zdolnych pojazdów terenowych na rynku. A z ceną początkową nieco ponad 50 000 USD, jest to również jedna z najbardziej przystępnych cen.

Od dawna Volvo w swojej ofercie ma napędy 4×4

Volvo 4×4 są już od wczesnych dni szwedzkiej firmy, kiedy po prostu nazywano je 4×4. Pierwsze 4×4 zostały wprowadzone w 1955 r. I były oparte na Volvo PV444. PV444 był małym, lekkim samochodem, który był idealny do użytku w terenie. 4×4 zostały zbudowane z silniejszym zawieszeniem i większymi oponami niż PV444, i szybko stały się popularne wśród szwedzkich rolników i myśliwych.

W latach 60. Volvo zaczął eksportować 4x4s do Stanów Zjednoczonych, gdzie były one sprzedawane jako Volvo Sport Utility Vehicle (SUV). SUV -y były bardzo popularne wśród amerykańskich rodzin i pomogli ustanowić Volvo jako głównego gracza na amerykańskim rynku motoryzacyjnym.

Dzisiaj Volvo oferuje szeroką gamę 4×4, od małego i zwinnego XC60 po duże i luksusowe XC90. Wszystkie 4×4 Volvo są zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i są jednymi z najbardziej niezawodnych i zdolnych pojazdów na drodze. Jeśli szukasz bezpiecznego i niezawodnego 4×4, Volvo jest doskonałym wyborem.