Serpelice i inne urocze zakątki Mazowsza

Urocze Serpelice.

Mało kto mieszkający poza województwem mazowieckim słyszał o bajkowych Serpelicach. Ta niewielka wioska to niezwykle uroczy zakątek idealny do tego, aby wyjechać tam na krótki urlop i zatopić się w tym, co daje nam natura. Pomimo raptem niewielu więcej niż 300 mieszkańców w okresie urlopowym nie trzeba się bać o za małą ilość atrakcji, brak dostępu do restauracji czy miejsc noclegowych. Jednak co najważniejsze, Serpelice są po prostu piękne.

Perła Serpelic – czyli dolina Bugu.

Jedną z głównych atrakcji Serpelic jest natura, a częścią niezwykłego klimatu tej miejscowości jest dolina Bugu. Zresztą to głównie wokół niej budowane jest całe turystyczne zagłębie wsi. Decydując się na przyjazd do Serpelic, znajdziemy domki i ośrodek wypoczynkowy nad samą wodą, jak i inne związane z nią możliwości. Skorzystać możemy z wypożyczalni sprzętu pływającego, zapaleni wędkarze będą mieli gdzie łowić, a dzieciaki i aktywni turyści mogą postawić na zabawę z parku linowym. Dla tych, którzy wybierają się do Serpelic, aby spędzić czas w mniej aktywny sposób, znajdą się też inne ciekawe atrakcje. Serpelice oferują podróż statkiem po Bugu, trasy spacerowe wzdłuż jego brzegów, no i oczywiście plaże, których może pozazdrościć niejedna miejscowość znajdująca się przy brzegach rzek. Niektórych może także zainteresować mały, sakralny fragment tej uroczej wioski. Znajduje się tu drewniany kościół – jednak nie zabytkowy, bo postawiony już po wojnie oraz Klasztor Braci Mniejszych kapucynów.

Turystyka na Mazowszu.

Odbiegając od tematu Serpelic, atrakcji i miejsc wypoczynkowych… Mazowsze to także wiele innych ciekawych miejsc do spędzania czasu, zapewnienia dzieciakom weekendowych aktywności czy odpoczynku na łonie natury. Decydując się na zwiedzanie Mazowsza, można zacząć od Programu „Moda na Mazowsze”, który podsunie nam parę bardzo interesujących atrakcji turystycznych, ale też po prostu samemu wziąć mapę, czy tablet w rękę i zwiedzać. A jest co. Wśród najczęściej wspominanych możliwości wymienić można:

– niezwykłą Twierdzę Modlin,

– Płock, w tym ZOO Płock, którego dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest dojechanie tam Ciuchcią Tumską,

– Pułtusk, nieskromnie nazywany „mazowiecką Wenecją”, z XV-wiecznym zamkiem i szeregiem kanałów żeglugowych,

– Konstancin – Jeziorną, gdzie możemy zachwycić się naturą w całym znaczeniu tego słowa…

… i wiele innych zachwycających miejsc.

Na więc na to postawić? Na co tylko mamy ochotę, w zależności od tego, co my i nasza rodzina lubimy robić najbardziej. Może być to połączenie aktywnego wypoczynku, zwiedzania, jak i totalnego relaksu w wyżej wymienionych Serpelicach i innych nadbużańskich i nadwiślańskich miejscowościach.