Prostota świecy zapachowej w szkle

Świeca zapachowa w szkle to świeca zapachowa, która jest umieszczona w szklanym pojemniku. Są one dostępne w wielu różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Mogą one być wykonane z wosku parafinowego lub sojowego. Świece zapachowe w szkle są dostępne w wielu różnych zapachach, takich jak cytrusy, kwiaty, owoce, drzewa lub drewno. Takie świece są idealnym sposobem na wytworzenie przyjemnego aromatu w domu.

Pojawienie się świec zapachowych w szkle

Świece zapachowe w szkle pojawiły się w latach 70. XX wieku i od tego czasu szybko zyskały popularność. Zazwyczaj wykonane są z naturalnych składników, takich jak wosk pszczeli, olejki eteryczne i naturalne barwniki. W ostatnich latach obserwuje się wzrost pojawiania się świec zapachowych w szkle. Ten trend jest często postrzegany jako alternatywa dla palenia tradycyjnych lub bezzapachowych świec stołowych na stole jadalnym lub kominku. Jednak ten trend może nie być trwały ze względu na koszt zakupu tych słoików i ich kruchość. Kluczowym przypadkiem użycia tych świec zapachowych są specjalne okazje, takie jak wesela, gdzie są one używane jako dekoracje na stołach podczas przyjęć i kolacji.

Jak używać świecy zapachowej w szkle

Świece zapachowe w szkle są łatwe w użyciu po prostu odkręć wieczko i zapal świecę. Po wygaszeniu świecy wystarczy odkręcić wieczko, aby odblokować aromat. Świece zapachowe w szkle są również łatwe w czyszczeniu wystarczy wytrzeć wnętrze pojemnika za pomocą wilgotnej szmatki. Świeca powinna być trzymana z dala od innych źródeł ciepła, takich jak grzejniki lub kuchenki. Należy też pamiętać, że dym z świec może być szkodliwy dla zdrowia, dlatego należy zapewnić dobrą wentylację w miejscu, w którym używamy świecy. Należy również pamiętać, że szkło może się przegrzać i stopić, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas używania świecy zapachowej w szkle.

Rodzaje zapachów świec według sezonu

Każda pora roku kojarzy nam się z innym zapachem. Tak samo w przypadku świec możemy wyróżnić zapachy, po które sięgamy częściej sięgamy w danym okresie np:

  1. Jesień: cynamon, goździk, śliwka, gruszka, wanilia, lawenda, cedr, czerwone wino, dąb szypułkowy, cytrusy.
  2. Zima: cyprys, bursztyn, kadzidło, cynamon, goździk, świeży śnieg, cytrusy, wanilia, lawenda, imbir.
  1. Wiosna: jaśmin, róża, wiosenne kwiaty, brzoskwinia, świeży mięta, cytrusy, lawenda, gruszka, dąb szypułkowy.
  1. Lato: bergamotka, kokos, ananas, mango, morela, cytryna, limonka, lawenda, wanilia, gruszka.
  1. Święta Bożego Narodzenia: cynamon, goździk, migdał, orzech, dąb szypułkowy, wanilia, kadzidło, imbir.