Ortodoncja Ursynów: Czy dentyści i ortodonci to jedno i to samo?

Dentyści i ortodonci to dwaj różni specjaliści. Stomatolodzy zajmują się pielęgnacją zębów, profilaktyką i diagnostyką chorób zębów i przyzębia, natomiast ortodonci specjalizują się w leczeniu wad zgryzu, takich jak krzywe zęby, krzywe zęby, zbyt duże lub małe szczęki, usta.

Plan leczenia ortodontycznego

Ten plan ma na celu głównie poprawę relacji okluzyjnej między zębami a szczękami. Relacja okluzyjna polega na tym, jak zęby i szczęki spotykają się, gdy usta są szeroko otwarte. Głównymi instrumentami stosowanymi w ortodoncji Ursynów są aparaty ortodontyczne Ursynów, które ustawiają zęby we właściwej pozycji, aby skorygować nierówne zgryzy. Ponadto można wykonać procedury, takie jak ekstrakcje i wymiany zębów, aby skorygować niektóre problemy z zębami. W niektórych przypadkach w szczęce pacjenta można wszczepić haczyki do oczu, aby przesunąć zęby na miejsce. W poważniejszych przypadkach stosuje się inne procedury, takie jak przeszczepy kości i mięśni. W ostatnich latach nastąpił ogromny postęp w dziedzinie ortodoncji. Obejmują one specjalistyczny sprzęt do przetwarzania i drukowania 3D. Ortodoncja Ursynów to ciekawa dziedzina stomatologii.

Ortodonci używają różnych rzeczy w swojej praktyce

Mankiety, bandaże, dysze, rozszerzacze i inne urządzenia. Każde urządzenie ma inne zastosowania i zalety. Należą do nich mankiety retencyjne, bandaże, ekspandery i eliksiry. Mankiet retencyjny służy do mocowania zgryzu krzyżowego między dwoma zębami. Taśma rozciąga drut i przesuwa zęby na miejsce. Ekspandery poszerzają przestrzeń między zębami, dzięki czemu zęby mają wystarczająco dużo miejsca, aby się ustawić. Inne urządzenia, takie jak oscylatory i ultradźwięki, mogą być używane podczas leczenia w celu dalszej poprawy wyników. Obie opcje pozwalają pacjentowi zjeść cały pokarm bez wyjmowania go w okresie leczenia. Lasery to nowa technika, która pozwala lekarzom usunąć materiał ochronny z każdego zęba podczas leczenia. To znacznie przyspiesza leczenie i zmniejsza dyskomfort pacjenta. Implanty to kolejna dobra opcja w przypadku niektórych rodzajów problemów z ugryzieniem. Ortodonci preferują stosowanie mini implantów u dzieci, ponieważ są one na tyle małe, że dzieci mogą je wygodnie nosić.

Wady zgryzu – wraz z wieloma innymi problemami stomatologicznymi

W dziedzinie stomatologii istnieje wiele zaawansowanych technik, które pomagają ortodontom skutecznie leczyć swoich pacjentów. Należą do nich sprężyny refrakcyjne guzków, fotele wibracyjne i ultradźwięki do chirurgii szczękowo-twarzowej. Pacjenci są zachęcani do wizyty u licencjonowanego dentysty, jeśli wystąpi u nich wada zgryzu lub choroba zębów.