Kursy barberskie

Kursy barberskie – czego będziesz musiał się nauczyć?

Długość życia zawodu przemknie ci przez myśl, gdy rozważasz nową karierę. Nie ma długości życia zawodu barbera, kiedy ciężko pracujesz i nadal doskonalisz swoje rzemiosło, możesz pracować tak długo, jak chcesz. Niezależnie od sytuacji ekonomicznej mężczyźni zawsze będą musieli się ściąć, więc zawsze będzie zapotrzebowanie na fryzjerów. Wraz z rozwojem mediów społecznościowych i skupieniem się mediów na męskiej pielęgnacji, coraz więcej mężczyzn jest gotowych zainwestować pieniądze w to, jak wyglądają.

Z jakich narzędzi korzysta barber?

Nożyce są używane do strzyżenia w celu usunięcia długości i objętości oraz stworzenia kształtu projektu. Do usuwania owłosienia z karku, modelowania zarostu i przycinania brwi stosuje się technikę ścinania przez grzebień. Ponadto nożyce mogą być używane do całkowitego usuwania włosów poprzez umieszczenie ostrzy płasko na skórze. Jednak gdy pożądana jest ekstremalna bliskość, maszynki do strzyżenia, trymery lub brzytwa są lepsze od nożyc, ponieważ zapewniają one bliższy rezultat.

Maszynki do strzyżenia są używane do różnych technik podczas wykonywania usługi redukcji włosów, takich jak usuwanie długości i mieszanie lub usuwanie większości włosów przed usługą golenia. Dostępnych jest wiele stylów maszynki do strzyżenia. Niektóre cechy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie maszynki do strzyżenia, to rozmiar, waga, wydajność i zasilanie (przewodowe lub bezprzewodowe).

Wiele maszynek do strzyżenia jest wyposażonych w standardowy zestaw ostrzy i opiera się na dodatkowych nasadkach ochronnych, aby określić długość strzyżonych włosów. Alternatywnie, niektóre marki maszynek do strzyżenia mają odłączane ostrza w różnych rozmiarach, które są przeznaczone do przycinania włosów na różne długości bez konieczności stosowania osłony.

Trymer to mniejsza, bardziej kompaktowa wersja maszynki do strzyżenia. To sprawia, że trymer idealnie nadaje się do przycinania, poprawiania i konturowania fryzury lub kształtu twarzy oraz przycinania brwi. Trymer jest również określany jako konturówka lub obrzynarka. Trymery są dostępne z ostrzami o różnych szerokościach i kształtach (tj. Ostrze proste lub w kształcie litery T). Ich użycie zależy od preferencji fryzjera/stylisty lub od konkretnych technik projektowania zastosowanych w poszczególnych obszarach twarzy i karku.