hurtownia stali nierdzewnej warszawa

Hurtownia stali nierdzewnej (Warszawa): co na pewno się przyda?

Zanurzenie się w świat globalnego handlu stalą może być czasami wyczerpujące. Jeśli zajmujesz się handlem stalą, z pewnością nie jest Ci obca, że ze wszystkich stron dręczą Cię przyprawiające o zawrót głowy pytania. Gdzie kupić produkty stalowe? Jaki rodzaj stali kupić? Jak znaleźć zaufanego dostawcę i nawiązać niezawodne relacje biznesowe? Jak wejść na świat w swoim biznesie handlu stalą.

Klasyfikowane według składu chemicznego

Stal węglowa to stal o zawartości węgla do 2,1% masy. Im wyższa zawartość węgla w stali, tym twardsza i silniejsza staje się po obróbce cieplnej. Staje się jednak mniej giętki. Niezależnie od obróbki cieplnej wyższa zawartość węgla zmniejsza spawalność. W stalach węglowych wyższa zawartość węgla obniża temperaturę topnienia.

Istnieje wiele zastosowań stali węglowej w różnych dziedzinach, do wielu celów. Podczas gdy stal niskowęglowa nadaje się do wytwarzania ogrodzeń, stal średniowęglowa ze średnią zawartością węgla najlepiej nadaje się do budowy mostów i budynków. Głównym zastosowaniem stali wysokowęglowej są druty. Wreszcie, do produkcji garnków i patelni używa się stali o bardzo wysokiej zawartości węgla, znanej również jako „żeliwo”.

Stale stopowe są produktem połączenia stali węglowej z jednym lub kilkoma pierwiastkami stopowymi, takimi jak mangan, krzem, nikiel, tytan, miedź, chrom i aluminium. Efektem tych dodanych metali jest uzyskanie określonych właściwości, których kupujący nie mogą znaleźć w zwykłej stali węglowej. Te pierwiastki są dodawane w różnych proporcjach, aby pomóc stali nabrać różnych właściwości.

Właściwości te obejmują zwiększoną twardość, odporność na korozję, wytrzymałość i lepszą odkształcalność (ciągliwość). Spawalność również może się zmienić.

Klasyfikowane według powłoki

Stal ocynkowana to rodzaj stali, która została ocynkowana poprzez nałożenie powłoki cynkowej na cały korpus. Celem jest ochrona go przed korozją lub rdzewieniem. Stal ocynkowana ma dłuższą żywotność i trwałość w porównaniu ze stalą nieocynkowaną. Proces nakładania cynku na konstrukcję stalową nazywa się „galwanizacją”.

Stal wstępnie pomalowana to rodzaj stali, która została powlekana metodą zwojów, na którą naniesiono materiał powlekający (np. farbę, folię itp.) metodą zwoju. Nabywcy mogą korzystać z szerokiej gamy warstw organicznych do wstępnie pomalowanego metalu, opracowanych w celu zapewnienia różnych poziomów trwałości i wydajności lub spełnienia dodatkowych wymagań estetycznych.