Co to jest usb c jack adapter?

Usb c jack adapter to standardowy kabel typu c do usb c może on konwertować typ c komputera na usb c i odwrotnie. Możesz użyć każdego rodzaju urządzenia. Jeśli masz tablet, smartfon lub inne urządzenie z obsługą USB-C, ten kabel będzie z nim współpracował — to najprostszy sposób na modernizację urządzenia z USB-C do Type-C. Jest to standard w nowych MacBookach Pro i innych urządzeniach z obsługą USB-C, więc jeśli masz jeden z tych komputerów, ten kabel jest koniecznością.

Przed 2018 rokiem jedynym sposobem na podłączenie laptopa do innego komputera było użycie adaptera!

Dzięki temu laptop był „głupim” urządzeniem, którego nie można było podłączyć do innych komputerów, gdzie nie jest potrzebny usb c jack adapter. Na szczęście w 2019 roku pojawił się USB-C, który jest zgodny z tym samym standardem co USB-C. Typ-C jest odwracalny, co oznacza, że działa w obu kierunkach, dzięki czemu jest idealny do podłączenia smartfona, tabletu lub komputera stacjonarnego do innego komputera bez kłopotliwych kabli. Jaka jest więc różnica między adapterem złącza a kablem? Adapter złącza po prostu, konwertuje jeden typ złącza (np. HDMI) na inny (np. USB). Z kolei kabel zapewnia ładowanie i transfer danych między dwoma urządzeniami, umożliwiając wprowadzanie i wyprowadzanie obrazu.

Co mogę podłączyć za pomocą adaptera usb c jack?

Wraz z rosnącą popularnością urządzeń wyposażonych w USB-C, nie dziwi fakt, że coraz więcej osób chce korzystać z USB-C w swoich komputerach. Jednak standardowy kabel łączący laptopa z komputerem stacjonarnym nie nadaje się do całego systemu i jest zbyt krótki, aby podłączyć go do monitora PC lub stacjonarnego. Tu właśnie z pomocą przychodzi przejściówka z usb-c na c – zapewnia ona bardzo potrzebne przedłużenie kabla usb-c, dzięki czemu może on rozciągnąć się na całą długość laptopa, zwiększając tym samym przestrzeń dostępną na biurku. Adaptery z usb-c na c są często tańsze niż zakup osobnego kabla, a można ich używać wielokrotnie.

Jak używać adapterów usb c jack?

Kupując przejściówkę z usb-c na c otrzymujesz kabel USB-C do Type-C. Wystarczy podłączyć go do portu komputerowego z gniazdem usb-c, aby móc naładować telefon komórkowy i podłączyć go do komputera poprzez port usb-c w komputerze. Możesz go również używać z innymi urządzeniami wykorzystującymi kabel Type-C do USB-C, takimi jak Type-C do 3.1, adaptery micro USB i power banki z kablami Type-C do usb-c.

Kabel USB-C do usb-c to właściwy wybór przy następnych zakupach, być może widziałeś tanie imitacje produktów z wyższej półki, które wykorzystują to samo złącze Type-C, co Twój komputer.